Merhaba Web Sitemize Hoş Geldiniz. Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?

Çalışma Günleri : Hafta İçi Hergün 08:00-18:00
  Telefon : +90- 258 263 33 30

İmplant Tedavisi Nedir?

İmplant Nedir, Kimlere Uygulanır ?

İmplant Tedavisi Nedir? Nasıl ve Kimlere Uygulanır?

İmplantlar, çene içerisindeki eksik dişlerin yerini tutması amacıyla çene kemikleri içerisine yerleştirilen ve diş kökünü taklit eden titanyumdan yapılmış yapay diş kökleri olarak tanımlanabilir.

İmplantlar özellikle son 20 yıllık süreçte gösterdikleri gelişim ve uygulanabilme kolaylıklarının giderek artması, hastanın konforunu arttırmaları ve doğal dişlere en yakın tepkileri sağlaması nedeniyle giderek yaygınlaşmakta olan dental uygulamalardır.

İnsan dokularında en yüksek biyouyumluluğa sahip olan titanyumdan üretilen implantlar, oldukça güvenli malzemelerdir ve herhangibir yan etkisi bulunmaz.

 

İmplant Tedavisi Nasıl Yapılır?

Eksik olan dişlerin yerine konmasını sağlayan protezleri tutan implantlar için öncelikli olarak detaylı fiziki ve radyografik muayene yapılmalıdır. Hastanın sistemik durumu, kullandığı ilaçlar gibi faktörler de göz önünde bulundurularak bir tedavi planı hazırlanır. Hastanın kaç implanta ihtiyacı olduğu, nasıl bir protez planlaması yapıldığı, hastanın implant yerleştirilecek çene bölgelerindeki kemik miktarı gibi faktörler implantların uygulanması konusunda planlamayı etkiler. Denizli Diş kliniğimizde implantlarınız için detaylı fiziki ve radyografik muayene yapılır ve tüm olumlu olumsuz faktörler incelenerek hastamıza en uygun implant çözümleri sağlanır. Denizli İmplant cerrahi olarak sizlere en faydalı tedaviyi uygulamak önceliklerimiz arasında kalmaktadır.

Bugün her hastaya uygulanabilecek olan implantlar için en önemli kriter implant yerleştirilecek çene kemiklerinin yeterli düzeyde hacim ve boyuta sahip olması ve yeterli miktarda sağlıklı olmasıdır. Bu durumun haricinde yeteri miktarda kemik olmaması veya sağlıklı kemik miktarının az olması gibi durumlarda öncelikli hedef kemiğin kalitesinin arttırılması daha sonra ise implantların uygulanmasıdır. Bu süreç normal implant tedavisi süresini uzatmakla birlikte hastanın bu bölgeler için hekimin tavsiyelerine kesinlikle uymasını gerektiren uzun bir süreçtir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir