Merhaba Web Sitemize Hoş Geldiniz. Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?

Çalışma Günleri : Hafta İçi Hergün 08:00-18:00
  Telefon : +90- 258 263 33 30

Periodontoloji Kimlere Uygulanır?

Periodontoloji bir önceki Periodontoloji Nedir ? isimli makalemizde ki tanımlardan da anlaşılacağı gibi diş taşları, diş eti operasyonları, flap operasyonları, papil operasyonları, derin küretaj ve implant tedavisi ihtiyacı olan kişilere uygulanmaktadır.

Periodontoloji hastalıklarınızı Denizli diş hekiminiz Dr. Ali Çomut’a güvenle tedavi ettirebilirsiniz. Peridontoloji, hastaların diş ve diş eti sağlığı ile ilgilenen bir bilim dalı olmakla birlikte cerrahi girişimleri de içinde barındıran bir bilim dalıdır.

Periodontoloji

Periodontoloji

Peridontolojinin ilgilendiği diş eti hastalıkları genel olarak dört grupta incelenir ve bu hastalıklar tedavi edilmezse ileri dönemlerde diş kayıplarına nenen olmaktadır. Bu nedenle bu belirtilerin görülmesi durumunda peridontoloji biliminden yardım almak gerekmektedir.

Peridontolojinin ilgilendiği ilk hastalık, erken dönem hastalığı olarak bilinen gingivitisdir. Gingivitis, diş etlerinin iltihaplanmasına bağlı olarak ortaya çıkan diş etlerindeki hassasiyet ve kanamalı şekilde seyreden hastalık tablosudur. Tedavi edilmemesi durumunda hastalık yani iltihap ilerler ve peridontisis’e dönüşür. Peridontisis, erken dönem peridontisis, orta şiddette peridontisis ve şiddetli peridontisis şeklinde çeşitleri bulunan bir diş eti hastalğıdır ve tedavi edilmeyen gingivitis hastalığından kaynaklanır. Peridontisis sonucunda ileri boyutlarda çene yapısında kemik dokunun kayıplarına neden olabilmektedir. Genellikle altta yatan sistemik bir hastalığın işareti olarak da ortaya çıkabilmektedir. Örneğin şeker hastalığı nedeniyle olabilmektedir. İşte peridontoloji bu hastalıklarla ilgilenen bilim dalıdır.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir