Estetik Diş Hekimliği

[vc_row][vc_column width=”3/4″ css=”.vc_custom_1499436669549{padding-right: 25px !important;}” offset=”vc_col-lg-9 vc_col-md-6 vc_col-xs-12″][vc_row_inner][vc_column_inner css=”.vc_custom_1498318207858{padding-right: 0px !important;padding-left: 0px !important;}”][vc_custom_heading text=”Estetik Diş Hekimliği” font_container=”tag:h3|text_align:left” use_theme_fonts=”yes” css=”.vc_custom_1537992765836{margin-top: 0px !important;}”][vc_column_text]

Diş hekimliğinde sıkça kullandığımız estetik kelimesi güzellik anlayışını temsil eder. Estetik olanla olmayan arasındaki fark bir düşünüre göre ‘Gördüğün şey seni memnun ediyorsa o güzeldir’ olmuştur. Güzellik mutlak değildir ve tamamıyla subjektiftir.

Dental estetik görsel algılama ile ilişkilidir. Beyaz Estetikte; dişlerin renk, kontur, yüzey özellikleri, birbirleri ve yüzün bütünüyle olan orantı, simetri ve dengeleri önem taşır.

Günümüzde yüz estetiğinden bahsederken, ağız, diş ve dişeti estetiğini hesaba katmamak mümkün değildir. Sabit, implant destekli ve hareketli protezlerin tüm tiplerinde estetik kurallar başlıca ön dişler bölgesine odaklanmıştır. Çekici ve hoş bir gülüş için üç ana unsurun; dişler, gingival dokular ve dudak pozisyonunun uyum içinde olması gerekmektedir. Protetik restorasyonları çevreleyen yumuşak dokuların görünüşü ve rengi de dişlerin rengi ve şekli kadar önemlidir.

[/vc_column_text][/vc_column_inner][/vc_row_inner][vc_row_inner css=”.vc_custom_1498319837840{margin-bottom: 35px !important;}”][vc_column_inner width=”1/2″ css=”.vc_custom_1499436749053{padding-left: 0px !important;}” offset=”vc_col-lg-6 vc_col-md-12 vc_col-xs-12″][tek_photobox phb_title=”Tedavi Öncesi Tetiklerin Yapımı” phb_description=”Kliniğimizde diş estetiği öncesinde hastalara tüm ağız sağlığı tetikleri yapılır. 3 boyutlu röntgen çekimi sonrasında tedaviye karar verilir.” phb_text_align=”text-left” phb_image=”2910″ phb_custom_link=”#” phb_background_color=”#f7f7f7″][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”1/2″ css=”.vc_custom_1499436762850{padding-right: 0px !important;}” offset=”vc_col-lg-6 vc_col-md-12 vc_col-xs-12″][tek_photobox phb_title=”Estetik Operasyonları” phb_description=”Hastaya uygulanacak tedavi sonrasında diş estetiği için gerekli tüm tedavilere karar verilir ve sonrasında tedavilere ve diş estetiğine başlanılır.” phb_text_align=”text-left” phb_image=”2911″ phb_custom_link=”#” phb_background_color=”#f7f7f7″][/vc_column_inner][/vc_row_inner][vc_row_inner css=”.vc_custom_1498320585513{margin-bottom: 25px !important;}”][vc_column_inner width=”1/2″ css=”.vc_custom_1499436709399{padding-left: 0px !important;}” offset=”vc_col-lg-6 vc_col-md-12 vc_col-xs-12″][vc_custom_heading text=”Estetik İçin Yapılabilecek Tedavi Prosedürleri” font_container=”tag:h3|text_align:left” use_theme_fonts=”yes”][vc_column_text]

Estetik sorunlarla başvuran hastaların ön hazırlıkları için; klinik ve radyolojik muayeneleri yapılır, alınan ölçülerinden modelleri elde edilir ve her açıdan fotoğrafları çekilip gülüş tasarımı yapılır. Bütün bu işlemlerden sonra hastanın da istekleri dinlenip bir planlama yapılır.

[/vc_column_text][vc_column_text]

  • İnternal Beyazlatma
  • Eksternal Beyazlatma
  • Pembe Estetik (Dişeti Estetiği)
  • Direkt Kompozit Uygulaması
  • Porselen (Seramik) Laminate Veneerler

[/vc_column_text][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”1/2″ css=”.vc_custom_1499436719826{margin-top: 26px !important;padding-right: 0px !important;}” offset=”vc_col-lg-6 vc_col-md-12 vc_col-xs-12″][vc_toggle title=”İnternal Beyazlatma Nedir?”]Kanal tedavisi görmüş ya da travma gelmiş dişlerde zamanla renklenmeler olabilmektedir. Bu dişlere kanal tedavisi yeniden yapılır ve 2–3 haftalık beyazlatma ajanı uygulaması ile istenilen beyazlık sağlanınca daimi dolgusu yapılır.[/vc_toggle][vc_toggle title=” Eksternal Beyazlatma Nedir?”]

Ev Tipi (home bleaching): Hazırlanan şeffaf bir plak içine beyazlatma jeli konularak günde 2–8 saat olmak üzere 5–7 gün içinde istenilen renk elde edildiğinde tedavi tamamlanır.

Muayenehane Tipi (office bleaching) : Dişhekimi tarafından klinikte 1–1,5 saatte özel bir ışık kaynağı ile yapılır.

Orta dereceli sarı-kahverengi renklenmelerden açık griye kadar olan renklenmelerde, ilaç kullanımına bağlı tetrasiklin renklenmelerinde, sigara, kahve veya çay tüketimine bağlı yüzeysel renklenmelerde diş beyazlatma uygulanabilir.

Normal ışık cihazıyla yapılan beyazlatmalarda seanslar yaklaşık 30–45 dakika sürer ve sonuç hemen gözlenebilir. Tedavinin süresi dişte hasar meydana getirmeyecek ölçüde hekime ve hastanın istediği beyazlık derecesine bağlıdır.2 gün arayla yaklaşık 3 seans yapılır.

[/vc_toggle][vc_toggle title=”Pembe Estetik (Dişeti Estetiği) Nedir?”]

Kısa dişler, güldüğünüzde dişetlerinin çok görünmesi veya dişeti seviyeleri, diş çekimini takiben yumuşak ve sert doku kayıpları estetiği oldukça etkilemektedir.

Plastik periodontal cerrahi ile dokuları yeniden şekillendirmek veya eksik alanların hacminin artırılması mümkün olabilmektedir.

Bu gibi durumlarda diş eti hastalıkları uzmanlarının yapacağı basit operasyonlar ile diş boyları uzatılabilir veya dişetleri simetrik hale getirilebilir.

[/vc_toggle][vc_toggle title=”Direkt Kompozit Uygulaması Nedir?”]Küçük aralıkların kapatılmasıda, çapraşık veya dönmüş dişlerin düzeltilmesinde, aşınma ve hafif renklenme vakalarında dişten minimum madde kaldırarak yapılan bir çeşit kompozit uygulamasıdır. Son derece konservatif olması, tek seansta tamamlanması, dişte minimum aşındırmayla uygulanabilmesi ve estetik olarak tatminkâr sonuçlar vermesinden dolayı tercih sebebidir. Ancak uzun dönemde renklenme gerçekleşebildiğinden hastanın beslenme ve fırçalama alışkanlığına göre belli bir süre sonra değiştirilmesi gerekmektedir.[/vc_toggle][vc_toggle title=”Porselen (Seramik) Laminate Veneerler Nedir?”]

Günümüzde; gelişen teknoloji ve yükselen hayat standardı, estetik beklenti anlayışının değişimine öncülük ederken, daha az madde kaybı ile daha sağlıklı restorasyonların gelişimini sağlamıştır.

Porselen laminate veneerler (PLV) yüksek renk stabiliteleri, bio uyumlulukları, ağız sıvılarından etkilenmemeleri, diş yüzeyinden çok az madde uzaklaştırılması gibi avantajları ile günümüzde oldukça popüler restorasyon türleridir.

Ön dişlerde; renk değişiklikleri, pozisyon, yapı ve şekil bozuklukları ya da dişler arasındaki mevcut aralıklar estetik sorunlara yol açar. Dişin sadece ön yüzeyinde, mine sınırları dahilinde, çok az bir preparasyon uygulanarak yapılan protetik yaklaşımdır. PLV’ler dişten 0,3–0,5 mm madde kaldırılarak hazırlanan adeziv yapıştırıcılarla dişe yapıştırılan porselenlerdir. Hem dişin diğer yüzeylerinin doğal yapısı hem de diş-dişeti ilişkisi korunmuş olacaktır.

Kompozit gibi diş rengindeki malzemelerden de yapılabilmesine rağmen günümüzde estetik ve biyolojik avantajlarından dolayı PLV ler daha çok tercih edilmektedir.

[/vc_toggle][/vc_column_inner][/vc_row_inner][vc_row_inner css=”.vc_custom_1499436626592{margin-bottom: 30px !important;}”][vc_column_inner css=”.vc_custom_1498320239099{padding-right: 0px !important;padding-left: 0px !important;}”][tek_calltoaction cta_icon_type=”no_icon” cta_title=”Ücretsiz Danışma” cta_subtitle=”Dişleriniz ile ilgili her türlü sorularınızı bize ileterek ücretiz danışabilirsiniz.” cta_box_color=”#f7f7f7″ cta_button_link=”|||” cta_button_text=”+90 258 263 33 30 “][/vc_column_inner][/vc_row_inner][/vc_column][vc_column width=”1/4″ offset=”vc_col-lg-3 vc_col-md-6 vc_col-xs-12″][vc_wp_custommenu title=”Tedavilerimiz” nav_menu=”17″][vc_wp_text title=”E-Bülten’e Kaydolun”][/vc_wp_text][contact-form-7 id=”2864″][vc_wp_posts title=”Son Paylaşımlar” number=”5″][vc_wp_text title=”Randevu Alın”]Kliniğimizde her türlü diş sorunlarınız ve tedavileriniz için kolayca randevu alabilirsiniz.[/vc_wp_text][/vc_column][/vc_row]